A "valódi" uborkaszezon lassan tényleg megkezdődik, így eljött az idő, hogy végignézzünk csoportriválisaink háza táján. Elsőként következzen a névsor elejéről a Dallas Cowboys.
2013-ban ismét lemaradtak a texas-iak a rájátszásról, 8-8-as mérleggel zártak a Tehenészek. Sorozatban egymás után háromszor végeztek ezzel a mérleggel, bosszantó lehet tehát szurkolóiknak a folyamatos sikertelenség. Az utolsó fordulóban ismét ott volt a rájátszásra való lehetőség, azonban a Philadelphia Eagles ellen 24-22-es arányú vereséget szenvedtek. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Tony Romo sérülés miatt nem léphetett pályára és a teljes szezonban alaposan megtizedelődött a Dallas, elsősorban a védelemből potyogtak ki az emberek. A balszerencse idénre is átnyúlt, Sean Lee ACL szakadással ismét kidőlt, így idén már nem léphet pályára.
Érkezők
Henry Melton DT (Chicago)
Terrell McClain DT (Houston)
Jeremy Mincey DE (Denver)
Brandon Weeden QB (Cleveland)
Laron Byrd WR (Arizona)
Ryan Williams RB (Arizona)
Távozók
DeMarcus Ware OLB/DE (Denver)
Jason Hatcher DT (Washington)
Phil Costa C (Indianapolis)
Miles Austin WR (Cleveland)
Ernie Sims LB (Arizona)
Jarius Wynn DE (Buffalo)
Danny McCray S (Chicago)
Nem sikerült túl nagy neveket Dallas-ba csábítani, a legértékesebb játékos a szalagszakadás után visszatérő Henry Melton. A védőfalra egyébként is ráfért a vérfrissítés, érkezett McClain és Mincey is. Ugyan mindketten túl vannak már a harmincon, de Ware és Hatcher távozása minden bizonnyal érezhető lesz majd a Cowboys játékán. Phil Costa távozása miatt nem hullajtanak majd krokodilkönnyeket a szimpatizánsok, ám Miles Austin távozása sérülékenysége ellenére is fájó Texas-ban.
Draft
1/16: Zack Martin G/T
2/34: Demarcus Lawrence DE
4/119: Anthony Hitchens LB
5/146: Devin Street WR
7/231: Ben Gardner DE
7/238: Will Smith LB
7/248*: Ahmad Dixon S
7/251*: Ken Bishop DT
7/254*: Terrance Mitchel CB
Nagy őrület volt Johnny Manziel csúszása miatt, akit az államban tarthattak volna, Jerry Jones azonban nem így tett és a draft egyik legrizikósabb húzása helyett kiválasztotta a tutinak tűnő Zack Martint. A Notre Dame korábbi játékosa valűszínűleg guard lesz, hiszen a tackle posztot továbbra is megoldja Tyron Smith valamint Doug Free. Tavaly Travis Frederick érkezett a draft első körében Dallas-ba, tudatos munka folyik tehát az offensive line megerősítésében, ami idén már komoly eredményre vezethet.
Szükség volt egy pass rusherre is, egy feltrade után Demarcus Lawrence-re esett a választás. Az idei class egyik legjobb passzsiettetője, oda tud érni az irányítóhoz. A védőfal külső és belső részén is van tapasztalata, sokat várnak tőle a szurkolók. A harmadik körben emiatt nem választott a Cowboys, a negyedikben pedig Anthony Hitchens-re esett a választás. Egyértelmű reach, aki korrekt egyetemi pályafutáson van túl. Egy újabb célpont sem ártott Romo-nak, az ötödik körben pedig Devin Street jó értéket képviselt már. A hetedik körben öt választási lehetősége is volt Jerry Jones-nak, itt már egyértelműen a kísérletezés lehetett a cél.
Tony Romo túl van a műtétén és azért igyekezik, hogy hosszú évek után újra rájátszásba vezesse együttesét. Cseréje valószínűleg továbbra is Kyle Orton lesz, aki mögé esetleg Brandon Weeden is a keretbe kerülhet. A futók sztárja egyértelműen DeMarco Murray, aki viszont nem a tartósságáról ismert. Nem jelenteném most ki száz százalékos magabiztossággal, hogy a Lance Dunbar, Joseph Randle, Ryan Williams hármas elég lesz-e mögötte. Célpontokból ellenben nincs hiány, Dez Bryant a liga egyik legjobb elkapója, Terrance Williams pedig megfelelő lesz második számú WR-nek. A slot feladatokat Cole Beasley látja majd el. Ne feledkezzünk el a legendás tight endről, Jason Wittenről sem, aki mögött Gavin Escobar felé is repülhetnek labdák. A támadófalról már esett szó, Tyron Smith, Travis Frederick és Zack Martin is a draft első köréből ékezett. Egészen pofásnak tartom ezt a dallas-i offense-t, Romo november végéig biztosan megtalálja majd a célpontjait, a gyengébb védelmeket jó eséllyel dominálhatja is.
A védelem ellenben már közel sem tűnik ennyire félelmetesnek. A Selvie-Melton-McClain-Mincey négyes nem túl félelmetes, komoly szükség lesz már most Lawrence-re is, de a hetedik körös Bishop is kaphat játékidőt. Nem lepődnék meg ha egy év múlva is a defensive line lenne a legnagyobb hiányposztja a Cowboys-nak. A linebacker sorban Lee ismételt kiesése felborított mindent, jelenleg nem lehet megmondani ki melyik pozícióban fog játszani és mekkora szerepet kap. A legnagyobb név Bruce Carter, de biztosan a tűz közelébe kerül majd Justin Durant, Kyle Wilber és DeVonte Holloman is. Reach ide reach oda Anthony Hitchens-nek is van esélye a kezdőcsapatra. Ez sem egy all-pro névsor, de tudunk rá példát mondani, hogy linebackerek nélkül is lehet Super Bowlt nyerni. Az egyik kezdő cornerback a korábbi Chiefs játékos Brandon Carr, a másik pedig Morris Claiborne lesz. Carr játékával elégedettek is lehetnek, Claiborne azonban komoly busttá is válhat. A slot elkapókat továbbra is Orlando Scandrick felügyeli majd. Meg kell említeni B.W. Webb nevét is, akinek a játékában lehet potenciál. A két safety Barry Church és a második szezonjára készülő J.J. Wilcox lehet.
A ST játékosok között nem találunk gyenge pontot, Dan Bailey és Chris Jones is jól szerepelt tavaly.
Felemás alakulatnak tűnik a Cowboys, ha gonoszkodni akarnék azt írnám, hogy jó esélyük van egy újabb 8-8-ra. De ki mondta, hogy nem fogok gonoszkodni? Egy jó offense-t és egy gyenge defense-t látok, ez pedig izgalmas mérkőzéseket, nagy adok-kapokot ígér. A semleges nézőknek valószínűleg élvezet lesz majd Dallas meccseket nézni 2014-ben. Ware hiánya biztosan érezhető lesz és állandó sérülései miatt Sean Lee jövője is kérdéses. Hosszútávon nem valószínű, hogy pótolni tudja a támadó egység a védelem hiányosságait, közelebb vannak Romoék a középszerűséghez, mint a klasszis csapattá váláshoz.