Végéhez ért legutóbbi szavazásunk, arról dönthettetek, hogy szerintetek ki volt a legjobb választásunk az idei drafton. Most jöjjenek az eredmények.
1. Odell Beckham Jr. (37%)
Legnagyobb százalékban az első körös választásokból lesznek a legjobb játékosunk, ő pedig idén az LSU elkapója volt. Némi meglepetést keltett Beckham draftolása, hiszen szükség volt egy elkapóra, de fura volt Aaron Donald "elengedése" és az előzetes hírek alapján Zack Martinnak is komoly esélye volt arra, hogy New Yorkban kössön ki. Választásunkkal így sem lehetünk elégedetlenek, egy rendkívül atletikus játékost sikerült megszerezni, aki kezdetben visszahordóként is potenciális veszélyt jelenthet az ellenfélnek. Útvonalait a legjobban futja meg az idei class-ból és képes megverni a press coverage-ot is. Illeszkedik az új offense sémájába, újoncként pedig nyomás nélkül játszhat, hiszen több jó játékost is találunk a posztján. Egyesek szerint esélye van arra, hogy a legjobb támadójátékos legyen a rookie-k között. Majd meglátjuk.
2. Weston Richburg (34%)
Csak kicsivel maradt el Beckhamtől. Nálam az idei év legjobb centere, aki ugyan nem a legnagyobb nevű egyetemről érkezett, de rangos ellenfelek ellen is helytállt. Néhányan Marcus Martint várták az első center választásnak, de nem bánom, hogy Richburg mellett tettük le a voksunkat. Tud guardot is játszani (míg a USC játékosa a profik között inkább csak center lehet) és ha nagyon rövid ideig is, de vakoldali tackle-ként is pályára lépett. Nem a legerősebb játékos, de atletikussága sokat érhet, simán odaér a második vonalba is. Az elmúlt időszakban Chris Snee és J.D. Walton is sokat bajlódott sérüléssel, nem lenne meglepő tehát ha már újoncként komoly játékidőt kapna.
3. Andre Williams (25%)
A legjobb futó volt tavaly az NCAA-ben, 2000 yard felett teljesített. A profik között ezt valószínűleg nem fogja elérni, de szép jövő állhat előtte. Méretei rendben vannak, a rövid yardos és az end zone közeli szituációkat vélhetően az NFL-ben is nyugodt szívvel bízzák majd rá. A negyedik körig valószínűleg azért csúszhatott, mert alig volt néhány elkapása és alaposan leterhelték az elmúlt 4 évben. A draft ezen szakaszában viszont kiváló értéket képviselt, remélhetőleg remek párost alkot majd David Wilsonnal a jövőben.
4. Nat Berhe (3%)
Egy nagyon nagy ugrás következik, hiszen a negyedik Nat Berhe csak 3%-t kapott, pedig bőven van benne potenciál. Elsősorban jelleme az ami értékessé teszi, fejben biztosan mindig ott lesz a pályán. Némi sebességre és méretre még szüksége lenne, ezt remek ösztöneivel és egészséges agressziójával próbálja pótolni. Nem volt rivaldafényben, de a lehetőség megvan benne hogy, az egyik sleeper ő legyen az újoncok közül. Nekem sokkal jobban tetszik ez a választás a tavalyi Cooper Taylor picknél.
5. Devon Kennard (1%)
Ő lehet a másik sleeper. Jon Beason sérülésével nagy esély előtt áll, az ex-Panthers játékosnak vélhetően egy vagy két mérkőzést ki kell hagynia. Helyét Jameel McClain veheti át, így Kennard erős oldali szélső linebackerként juthat szóhoz. Ennyire ne szaladjunk még előre, de nem rossz előjel ha bedobják egy újonc nevét mint lehetséges kezdőjátékos. A USC-n több poszton is bevetették és a védelem kapitánya is volt. Top játékosként érkezett az egyetemre és igaz, hogy valamelyest elmaradt a várakozásoktól, de legjobb évei vélhetően még előtte állnak.
Jay Bromley és Bennett Jackson nem kapott egy szavazatot sem. Bromley a teljes draft egyik legkomolyabb reach-e volt, ő maga is meglepődött, hogy a harmadik körben elkelt. A harmadik napon jó választás lett volna, így azonban komoly kétségek merülnek fel és biztosan elő fogják venni Jerry Reese-t ha nem válik be a defensive tackle. Bennett Jackson a népes cornerback táborba érkezett és nem lesz egyszerű keretbe kerülnie. Mellette szól, hogy futás ellen is képes jól teljesíteni, illetve visszahordóként is bevethető.