Magyar New York Giants Szurkolói Blog

A védőfal helyzete

2012. december 22. - Petedaddy

Az utóbbi napokban több cikk is megjelent Giants közeli oldalakon, boncolgatva a védőfal teljesítményét. Most ezekből olvashattok egy kivonatot.

Csak a tisztelet maradt

A nem is olyan távoli múltban, ha a Giants pass rush-ról esett szó, áradoztak az ellenfél edzői, hogy micsoda pusztító erő van ebben a falban. Ezeket a hangokat azóta elnémították a félelmet már csak mérsékeltebben keltő Óriások, mivel az utóbbi időben nem tudják a szokásos nyomás alatt tartani az irányítókat.

Következő ellenfelünk, a Ravens, edzője John Harbaugh egy interjúban arra a kérdésre, hogy van-e bennük félsz a Giants pass rusher-eitől, ezt vágta rá:

Nem használnám azt a szót, hogy félelem. Tiszteljük őket, egy nagyszerű egység. Mindegyikük képes siettetni.

Ami igazán lényeges, az az első mondata. Úgy tűnik, hogy az ellenfelek már nem értékelik őket olyan mértékben, mint előtte.

A számok is ezt támasztják alá

Tavaly ilyenkor öttel több sack-et sikerült szerezni, mint idén ezidáig. JPP neve mellett 14 meccs alatt 13.5 sack volt, jelenleg 6.5 és ezzel még mindig ő áll a legjobban a csapatban. A JPP, Tuck, Umenyiora, Kiwanuka négyes egy éve 27 sack-nél jártak, most ez a szám mindössze 18.5.

Vélemények

Persze a sack elérése nem az egyetlen feladata a DL-nek, de hát a New York Giants mégiscsak hosszú idő óta híres arról, hogy állandó veszélyt jelent az ellenfél irányítójára. A játékosok maguk sem elégedettek a számokkal, de két meccsel az alapszakasz vége előtt, harcolva a PO-ért, úgy hiszik, hogy még javulhatnak.

giants-defense-preseason-jets.jpg

Tuck:

Nincs jó évem, JPP-nek sincs jó éve. Kiwi, Osi, senkinek sem olyan, mint amilyet vártunk magunktól. Talán túlságosan is tiszteljük az ellenfél támadóegységét. Őszintén, szerintem nem azzal kéne foglalkoznunk, hogy mások mit mondanak a mi pass rush-unkről, hanem azzal, hogy a frontvonalban megverjük az embereket. Ahogy arra figyelsz, hogy mit mondanak rólad (nem sack-elnek, nem megy, stb..), elkezded keresni a válaszokat, ahelyett, hogy magára a válaszra koncentrálnál. Szerintem ehhez kéne visszatérnünk.

Kiwanuka válasza Harbaugh véleményére:

Teljesen lényegtelen, hogy mit mondanak a meccs előtt. Az a fontos, hogy a végén tiszteljenek minket. Ha az első két lehetőségnél nyomás alatt tartjuk, megállítjuk őket a földön, akkor a harmadik down-nál el kell érnünk a sack-et. El kell érnünk Flacco-t, hogy kimozgassuk a lövő pozíciójából. Rá kell kényszeríteni, hogy olyat csináljon, amit nem akar.

Umenyiora ugyanerről a témáról:

Ő egy edző, és még ha visszanézés közben meg is ijedt volna tőlünk, akkor sem mondaná, hogy’Igen, félünk!’. Neki önbizalmat kell sugároznia a csapata felé. Értem, hogy mit akart mondani, mégha valójában is így gondolja. Ez rendben van. Nekünk viszont ki kell mennünk a pályára és félelmet kell kelteni az ellenfélben.

JPP egy kicsit másként látja a helyzetét. Szerinte jó éve van,  meglehet a számok nem ezt tükrözik:

Nyomás alatt tartom az irányítót, annak ellenére, hogy nagyon figyelnek rám, bedupláznak. Meg kell találnom az utat az irányítóhoz. Ami a futás elleni védekezést illeti, szerintem jól megy, nem sokat hozzák az én oldalamra a labdát, szerintem jó munkát végzek.

Perry Fewell, a védelem koordinátora, is úgy látja, hogy JPP jól dolgozik:

Mindenki csak a számokat nézi, de ha visszanézzük a videón, akkor látszik, hogy jól játszik. Tavaly durva számokat produkált, így ismertük meg, de még mindig nagyon jó.

Carl Banks, a Giants korábbi kiváló linebacker-e úgy gondolja, hogy a gyenge futás elleni védekezés is hozzájárul, hogy nem működik a pass rush. Ugyanis ahhoz, hogy a fal bátran támadhassa az irányítót, a hosszú yardos down-ok a legjobbak. Ehhez az is kell, hogy futásoknál ne engedjünk rövid yard-os lehetőségeket az ellennek.

Ha megnézzük a statisztikákat, akkor a Giants defense futásonként 4.6 yardot enged az ellenfeleinek idén és ezzel 26. a ligában. Ez a szám tavaly nagyon hasonló volt, 4.5 yard. Szóval a futás elleni védekezés, valóban probléma, de valószínűleg nem az egyetlen.

A megoldás ismert

Nézzük meg közelebbről a tavalyi szezon utolsó hat meccsét, a dicsőséges menetelést a Super Bowl győzelemig.

16. hét a Jets ellen: 4.2 yard futásonként a Jets részéről, Mark Sanchez 59-szer dobott és ötször volt sack-elve. 20-7-re elhúzott a Giants és ezzel passzjátékra kényszerítették az ellenfelet. A vége 29-14 lett.

17. hét a Cowboys ellen: csak 3.1 yardot engedett a Giants futásonként. Romo 37-szer passzolt és hatszor volt sack-elve. 31-14-es győzelem.

Wild-card a Falcons ellen: 21 futás alatt átlag 3 yard előrehaladás a Sólymoktól. Ryant kétszer sack-elte a védelem és hétszer is odaértek hozzá. 24-2-es győzelem.

Divisional meccs a Packers ellen: 6.4 yardot engedett futásban a Giants, de az offense dominált, az ellenfél 30-13-as hátrányba került. Rodgers 46-szor passzolt, 4 sack-et gyűjtött be, és egyszer eladta a labdát. Giants győzelem 37-20-ra.

NFC döntő a 49ers ellen: 5.4 átlagos futott yard San Francisco-i részről, de a speciális egység szerzett labdái és az offense pont megfelelő teljesítménye elég volt. Smith-t háromszor sack-elték, 29 kísérlete alatt. 20-17.

Super Bowl a Patriots ellen: 19 kísérlet alatt 4.4 yard előrehaladás a földön. Brady 43 kísérletből kétszer sack-elve, de ezen kívül nyolszor is közel került a defense fal valamely tagja hozzá.

Konklúzió

Világos, hogy nem lehet annyival elintézni, hogy nem elég jó a pass rush. Van, amikor tényleg nem jó, de ha a futás elleni védekezés nem teremti meg a hosszú yardos szituációkat, vagy ha az offense nem tud előnyt kiépíteni, akkor kevés a lehetőség az irányító siettetésére is.

Fewell véleménye is az, hogy sokat elárulnak a számok, de nem mindent. Ha a futás elleni védekezésben javulunk, akkor a számok is jobbak lesznek. A héten erre helyezték a hangsúlyt az edzéseken. Reméljük, meglesz az eredménye.

A bejegyzés trackback címe:

https://giantsfootball.blog.hu/api/trackback/id/tr894976973

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása