Folytatódik a korábbi első körös draft választottak ismertetése, ezúttal 2006-tól haladunk visszafelé.
Kiwi 1/32-es választásként érkezett 2006-ban. A csapat elvileg 1/25-nél jött volna, egy trade keretében azonban az első kör végén került csak a Giants-re a sor. Az egyik legjobb pass rusherként érkezett a Boston College egyetemről. Első szezonjában természetesen defensive endként kezdett, nem is rosszul. 2007-ben már a LB sorban szerepelt, az első 10 meccsen játszott majd IR-re került. 2008-ban Umenyiora sérülése miatt ismét a védőfalban számítottak rá, amit 8 sackkel hálált meg. Egész karrierjét végigkíséri a két pozíció közötti váltás. Emiatt nem is tudott egyelőre kiemelkedőt alkotni, igaz hasznos játékosnak nevezhető. 2010 lehetett volna az ő éve, de három meccs után ismét IR-re került. Tavaly a linebacker sornak adott stabilitást, idén pedig tovább folytathatja a megkezdett munkát. Ugyan DE-ként jobb teljesítményre is képes lenne, de luxus lenne azon a poszton szerepeltetni Tuck, JPP és Osi mellett.
2004: Phillip Rivers, QB (trade keretében végül Eli Manning érkezett)
2005-ben trade miatt nem volt választási lehetősége a csapatnak, mindössze 4 játékos érkezett akkor a draftról. Igaz a négy játékosban benne volt Webster, Tuck és Jacobs is...No de 2004-re áttérve elmondható, hogy Eli Manning érdekes körülmények között kötött ki New Yorkban. Eredetileg a San Diego Chargers draftolta 1/1-nél, Eli azonban nem volt hajlandó San Diego-ban játszani, így cserét kért. Az 1/4-es pickünkkel adtuk Rivers-t, valamint a harmadik körös választást. Ezen felül a 2005-ös első és ötödik körös Giants pick is a Chargers-hez került. Így utólag elmondható, hogy a cserével inkább mi jártunk jobban. Ugyan két kiváló irányítóról beszélünk, de Rivers vezetésével nem biztos, hogy két Superbowlt is nyertünk volna az elmúlt négy évben. Ugyan Manning NFL karrierje kissé döcögősen indult, később azonban felvette a ritmust, idén pedig kivívta, hogy az elit QB-k között emlegessék őt is.
2003: William Joseph, DT
1/25-ös választásként érkezett a University of Miami csapatából. Profi pályafutását rögtön egy holdouttal kezdte. Szerződését végül 2003. augusztus. 5-én sikerült aláírnia. Rookie évét végül csereként játszotta végig. 2004-ben is csak 4 meccsen lépett pályára kezdőként, kiemelkedő számokat ekkor sem produkált. 2005-ben már kezdőként szerepelt, az idény második felében azonban sérülések hátráltatták. 2006-ben egészséges tudott maradni, de csak háromszor kezdett és mindössze 2 sackig jutott. Érdekesség, hogy egyik évében sem tudott két sack-nél többet elérni. 2007-ben az idény megkezdése előtt megsérült és IR-re került, a Super Bowl gyűrű ellenben járt neki is. Az idény végén Oaklandbe távozott. A Raiders-ben a csapatban maradás sem jött össze neki hosszabb távon...
2002: Jeremy Shockey, TE
Remek egyetemi pályafutása után (szintén Miamiból érkezett) az első kör 14-dik választottjaként került Shockey New Yorkba. Nem kellett sok neki, hogy felvegye az NFL ritmusát és első öt szezonjából négyszer is Pro Bowlra hívták. Jó teljesítménye ellenére sokat jártatta száját, ebből pedig több problémája is akadt neki is, illetve a csapatnak is. 2007-ben a 15. héten a Redskins ellen megsérült, aminek következtében IR-re került. Kevin Boss kiválóan helyettesítette, így felerősödtek a hangok, hogy jobb lenne a csapat Shockey nélkül. A draft trade nélkül zajlott le, ezután pedig a cél Shockey New Yorkban tartása volt. A minicampek alatt már látszódott, hogy ez nem fog összejönni. Összeveszett Coughlinnal és Reese-zel is. A történet vége pedig az lett, hogy New Orleans-ba került egy 2009-es második és egy ötödik körös draft választásért cserébe. Három évet húzott le a Saints-ben, egy Super Bowlt nyert ott is. Tavalyi évét a Panthers-ben töltötte, jelenleg pedig szabadügynökként tölti napjait.